Čtěte příbalový leták ŽLUČNÍKOVÁ ČAJOVÁ SMĚS online. Dozvíte se vše o užívání, možných nežádoucích účincích a další informace. Můžete se také zapojit do diskuze k ŽLUČNÍKOVÁ ČAJOVÁ SMĚS a napsat své zkušenosti.
Obsah příbalového letáku ŽLUČNÍKOVÁ ČAJOVÁ SMĚS
- Co je ŽLUČNÍKOVÁ ČAJOVÁ SMĚS a k čemu se používá
- Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete ŽLUČNÍKOVÁ ČAJOVÁ SMĚS užívat
- Jak se ŽLUČNÍKOVÁ ČAJOVÁ SMĚS užívá
- Možné nežádoucí účinky
- Jak ŽLUČNÍKOVÁ ČAJOVÁ SMĚS uchovávat
- Obsah balení a další informace
Příbalový leták – ŽLUČNÍKOVÁ ČAJOVÁ SMĚS
Jeden nálevový sáček (1,5 g) obsahuje: Menthae piperitae herba (nať máty peprné) 525 mg, Agrimoniae herba (řepíková nať) 375 mg, Marrubii herba (jablečníková nať) 375 mg, Rhei radix (reveňový kořen) 225 mg.
Tradiční rostlinný léčivý přípravek podporující vylučování žluči při přechodném nechutenství a mírných trávicích obtížích, provázených nadýmáním, pocitem plnosti a napětím v břiše. Přípravek mohou užívat dospívající od 12 let a dospělí.
Použití tohoto tradičního rostlinného léčivého přípravku je založeno výlučně na zkušenosti z dlouhodobého použití.
1 nálevový sáček se přelije 0,25 l vroucí vody a nechá se 5 – 10 min vyluhovat v zakryté nádobě. Nesmí se vařit. Čaj se pije teplý, neslazený 3× denně po jídle. Nálev se připravuje vždy čerstvý, bezprostředně před použitím.
Pokud se do 7 dnů nebudete cítit lépe nebo se Vám přitíží, poraďte se s lékařem. Bez porady s lékařem přípravek užívejte nejdéle 2 týdny.
Neužívejte při přecitlivělosti na léčivé látky přípravku nebo na mentol.
Neužívejte přípravek, pokud trpíte neprůchodností a/nebo ochlablostí střev, zánětlivými chorobami střev (Crohnova choroba, ulcerózní kolitida), zánětem slepého střeva, bolestmi břicha neznámého původu, nebo při závažných stavech dehydratace a poruše elektrolytové rovnováhy.
Může se zhoršit gastroezofageální reflux (návrat žaludečního obsahu zpět do jícnu, projevující se pálením žáhy) a mohou zesílit obtíže s pálením žáhy. Mohou se objevit bolest a křeče v břiše, zejména u pacientů s dráždivým střevem. Může dojít ke žlutavému nebo červeno-hnědému zbarvení moči.
Pokud se u Vás vyskytne kterýkoli z nežádoucích účinků, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi. Stejně postupujte v případě jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci.
Nežádoucí účinky můžete hlásit také přímo na adresu:
Státní ústav pro kontrolu léčiv, Šrobárova 48, 100 41, Praha 10, webové stránky:
Nahlášením nežádoucího účinku můžete přispět k získání více informací o bezpečnosti tohoto přípravku.
Pokud užíváte léky k léčbě onemocnění srdce (jako např. srdeční glykosidy, antiarytmika), močopudné léky (diuretika), steroidní hormony kůry nadledvin (adrenokortikosteroidy), nebo kořen lékořice, před použitím tohoto přípravku se poraďte s lékařem.
Přípravek byste neměl(a) užívat, pokud trpíte gastroezofageálním refluxem, neboť Vaše potíže mohou zesílit.
Při žlučových kamenech a jiných onemocněních žlučových cest konzultujte nejprve používání přípravku s lékařem.
Přípravek se nedoporučuje užívat v době těhotenství a kojení.
Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu za „Použitelné do“. Nepoužitelné léčivo vraťte do lékárny.
Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Uchovávejte v suchu při teplotě do 25 °C. Uchovávejte v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem.
30 g, 20 nálevových sáčků á 1,5 g s PP přebalem i bez přebalu
22,5 g, 15 nálevových sáčků á 1,5 g s PP přebalem
15 g, 10 nálevových sáčků á 1,5 g s PP přebalem
94/856/97-C
Č. ŠARŽE
POUŽITELNÉ DO
Megafyt Pharma s. r. o., U Elektrárny 516, 252 46 Vrané nad Vltavou, Česká republika
ŽLUČNÍKOVÁ ČAJOVÁ SMĚS
13.7.2016
Strana 2 (celkem 2)
ZDROJ: sukl.cz